Każdy dzień może być wyjątkowy, jeśli wzbogacisz go w uszczęśliwiające rytuały.

Rytuały to małe wielkie rzeczy, które mogą zmienić Twoją rzeczywistość w celebrowanie chwil. Im więcej pięknych chwil, tym piękniejsze całe życie. Don Miguel Ruiz pisze, że przyszliśmy na Ziemię po to, by się cieszyć i bawić. Podpisuję się pod tym obiema rękoma. To, czy tak się stanie, zależy tylko od Ciebie, Twoich decyzji, wyborów, Miłości lub jej braku wobec samej siebie. Gdy kochasz siebie, życie układa się po Twojej myśli – kreujesz je wówczas zgodnie ze swoim życiowym powołaniem. Gdy natomiast sobą gardzisz, życie nieustannie Ci rzuca kłody pod nogi – zamiast świadomej kreacji, godzisz się na to, by ktoś decydował za Ciebie.

 

Uczyń swoje życie niesamowitym dzięki małym wielkim rytuałom

 

Wraz z  końcem roku robisz podsumowania, analizy, rozliczenia, tego, co Ci się przdarzyło, jakie wyniki osiągnął Twój biznes, co zrobiłaś dla siebie. Z pewnością masz też postanowienia noworoczne, które wprowadzą piękne poprawki w Twoim życiu.

Dziś mam dla Ciebie propozycję 10 rytuałów, które mogą sprawić, że każdy dzień stanie się dla Ciebie wyjątkowy. Wybrałam naprawdę proste czynności, które nie zjamą Ci wiele czasu, a które mogą wnieść dużo dobrego.

Pamiętaj, że najważniejsza jest zawsze Twoja obecność, uważność. Gdy uderzyłam się w głowę, moja 3-letnia Córka powiedziała: “Mamo, musisz być uważna”. Jeśli nie będziesz na 100% w tych rytuałach, to nie będą celebracją chwili, a zwykłą czynnością. Często wykonywaną z automatu. Moje propozycje to rzeczy, które może i wykonujesz każdego dnia, ale czy jesteś z nimi obecna? Chcę Cię namówić do tego, byś od dziś robiła je z większym skupieniem i z radością. Daj im 100% swojej uwagi.

 

1. Medytacja

Poświęć 10-15 minut dziennie na medytację. Usiądź po turecku lub w innej wygodnej pozycji. Możesz się położyć, o ile nie zaśniesz. Zamknij oczy. Możesz wyobrazić sobie piękną krainę, las, wspaniałe kwiaty i siebie ubraną w najwspanialszą suknię lub nagą. Twoje stopy również są nagie, uziemiasz się. Nagle docierasz do pięknej polany i zapraszasz do siebie swoje zwierzę mocy. Co chce Ci powiedzieć? Co chcesz powiedzieć jemu?

 

2. Lektura

Umów się sama ze sobą na przeczytanie jednej książki na miesiąc. Wybierz książkę o wysokich wibracjach, która będzie Cię ładowała pozytywnymi emocjami, otwierała Ci oczy, głowę i serce. Bądź z tą książką. Czytaj w otoczeniu ciszy. Bądź każdym słowem, każdą literą, czuj teksturę kartek w dłoniach.

 

3. Specjalne wyjście

Postanów, że minimum raz w miesiącu zafundujesz sobie secjalne wyjście w kobiecym gronie, na randkę z Mężem lub sama ze sobą. Pójdź do kina, teatru, na koncert. Zaserwuj sobie zastrzyk pozytywnych uczuć, wzruszenia. Niech będzie to dla Ciebie świąteczny dzień.

 

4. Pielęgnacja ciała

Jaką masz relację ze swoim ciałem? Kochasz je czy wytykasz mu wady? Wymyśl jakiś przyjemny rytuał, który podarujesz mu każdego dnia. Może być to kąpiel w pachnącej soli, maseczka, masaż. Zrezygnuj z dużej ilości kosmetyków na rzecz tylko kilku, ale dobrej jakości, bez szkodliwych substancji. Opowiadam Ali taką historyjkę, że nasze ciało to taki domek dla naszej duszy, która mieszka koło serduszka. Tak właśnie potraktuj swoje ciało – jak dom, o który trzeba się troszczyć, bo musi Ci długo służyć.

 

5. Gorąca kawaRytuały, których celebrowanie w 2018 Cię uszczęśliwi

Każda mama wie, o co chodzi! Będąc z dzieckiem, bardzo często zdarza Ci sie pić zimną kawę. Robisz ją, po czym o niej zpaominasz, a gdy sobie przypominasz  jest już zimna. Znasz to? Proponuję, byś postawnowiała pić zawsze gorącą kawę! Mało tego, z picia kawy uczyń rytuał. Przygotuj ją w zaparzarce lub pogotuj w garnku z imbirem, cynamonem i kardamonem. Możesz kupić gotową aromatyczną mieszankę przypraw. Dzięki temu będziesz cieszyć się chwilą i sobą w tej chwili. Poczuj każdy łyk kawy, podaruj mu swoją uwagę. Poczuj jak rozgrzewa Cię od środka.

 

6. Dziennik

Pisanie to wspaniały rytuał wyrzucania z siebie emocji, wyrażania wdzięczności, opisywania swoich przeżyć. Stwórz z tego codzienny pozytywny nawyk. Poświęć uwagę wówczas swoim odczuciom, myślom. Pisz wszystko, co przychodzi Ci do głowy.

 

7. Coś pysznego do jedzenia

Przyłóż się bardziej do tworzenia codziennego menu. Zaplanuj takie posiłki, które będą nie tylko dobre dla Twojego ciała, ale i dla Twojego podniebienia. Niech każde danie będzie Ci niesamowicie smakowało. Skupiaj się na każdym kęsie, na przeżuwaniu. Jedz tyle, ile potrzebuje Twoje ciało, nie jedz umysłem. Wyłącz muzykę, wyłącz tv, bądź obecna z jedeniem i Rodziną.

 

Raj lub piekło są tu i teraz. Nie musisz czekać, aż umrzesz. Jeśli podejmiesz odpowiedzialność za swoje życie, za swoje postępowanie, przyszłość będzie w Twoich rękach i możesz żyć w raju.

 

8. Ulubiona muzyka

Pewnie codziennie słuchasz muzyki, którą lubisz. Teraz zrób to inaczej. Wybierz codziennie kilka utworów, które szzególnie Ci się podobają i je poczuj. Bądź z nimi. Wczuj się. Albo daj się ponieść tańcu, czyszcząc głowę z myśli, posłuchaj swoich bioder, poruszaj się jak podpowiada Ci ciało.

 

9. Ćwiczenia

Każdego dnia podaruj swojemu ciału i duszy aktywność. Gdy ćwiczysz uwalniasz hormony szczęścia, Twoja głowa opróżnia się z lawiny myśli, a ciało staje się silniejsze. Nabierasz mocy. Daj uwagę części ciała, która właśnie wykonuje ćwiczenie, skup się na niej, poczuj ją, poprowadź tam energię.

 

10. Wspaniały poranek i magiczny wieczór

Rozpoczynaj dzień czymś wspaniałym i kończ go w sposób wyjątkowy. Wstań wcześniej, poćwicz, pomedytuj, napisz coś od serca, powiedz patrząc w lustro “Dzień dobry, kocham Cię”. Wieczorem poczytaj w łożku książkę, wypij kakao z chilli, wybalsamuj ciało pięknie pachnącym balsamem, ubierz śliczną piżamę, powiedz do siebie “Mój dzień był dobry, może nadejść noc”.

Kochaj siebie. To wystarczy.

 

Ten post ma 7 komentarzy

  1. Zgadzam się! Trzeba pamiętać o sobie. Ja stworzyłam sobie swój rytuał spa w każdy piątek lub sobotę mam poranne spa 🙂

  2. Ciekawy post, kilka pomysłów postaram się wprowadzić do swojego życia 🙂

  3. Punkt 3 i 4 chętnie wprowadzę w swoje rytuały. Wstyd się przyznać, ale często nie mam czasy na nie. Ale od nowego roku koniec z tym!!

  4. Nie tylko Nowy Rok, ale i każdy nowy dzień jest dobrą okazją do tego, by spojrzeć na siebie z większą czułością. W 2018 również postaram się być dla siebie lepsza, pośrednio dzięki małym wielkim rytuałom 😉

  5. Świetna lista! Część już praktykuję, do kilku punktów sie przymierzam. Medytacja to coś czego wciąż próbuję i co ciagle kończy się myśleniem co mam zaraz zrobić, ewentualnie słyszę dwugłos: mamoooooo 😀

  6. Praktykuję wszystkie z wymienionych rytuałów, poza medytacją. Faktycznie dają dużo radości , ale czy szczęścia? Kwestia dyskusyjna 😉

  7. Kiedyś, wiele lat temu pisałam dziennik. Niedawno trafił w moje ręce ponownie. Jak cudownie przeczytać co się robiło kiedyś te X lat temu. Można się i pośmiać i wzruszyć, ale też i za głowę czasami złapać.

Dodaj komentarz

Close Menu